Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dokładnie je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak wcale je przygotować? Bojowniki, ze względu na własne drogie ubarwienie, dosyć często podejmowane są do upraw w swoich zbiornikach. Oczywiście jak nowe zwierzęta, które znajdujemy na domowych pupili, tak i rybki potrzebują określonych warunków do mieszkania odpowiedniej kondycji i zdrowia.

Szczególnie znaczącym jest, by dać im jako najodpowiedniejsze warunki do rozwoju – dzięki obecnemu będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co konieczne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom idealne warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niekorzystne – chcą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co kilka 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia polepsza się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba gości jest wspanialsza, akwarium powinno pamiętać co kilka 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, ponieważ w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak żeby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do rodziny ryb labiryntowych, i to znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Uważa to i inną zaletę – chroni ryby przed zbyt wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o postawić na chwila roślin, jakie będą grały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne czynniki podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Da nam to piękne warunki do analizy tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej odpowiedniej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments