Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W przypadku dużo z nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do aktywności fizycznej. Nie mówiąc już nawet o zwykłym ruchu na zdrowym powietrzu… Co znacznie, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie wyłącznie do pytania o formę fizyczną, lecz zarówno do wyglądu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym momentem na to, aby powrócić do budowy i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich możliwościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, że posiadać różny przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno z typie problemów skórnych, kiedy i całej kondycji organizmu oraz indywidualnych predyspozycji osoby posiadającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto jeszcze ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można skorzystać z niewielu odmiennych zabiegów, bo ich pomaganie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po okresie zimowym? Najodpowiedniejszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, albo toż zdrowy wybór oraz czy wolno je zbudować w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest niewątpliwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Niestety byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w terminie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeśli właśnie nie ma innych przeciwwskazań do danych kuracji, wynikających np. z naszego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo dobrych metod. Do najłatwiejszych braków w niniejszym etapie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na dłonie.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zastosowania używa się różnego typu kwasy, które, w relacje od typie i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą posiadać gorsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny umożliwia nie właśnie na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i pobudza rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją przeprowadzić nawet w przypadku cery naczyniowej i ciepłej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się dobrze jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta forma zbiera się zarówno w dietach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy a w terapiach, jakich przedmiotem jest cała poprawa stanu cery. Sposoby tego modelu zezwalają na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z poziomu medycyny estetycznej, która liczy na prawdziwym wpisaniu w postać wybranego preparatu ze punktami odżywczymi lub leczniczymi. Jedną z jej ostatecznych wartości jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa zbiera się i przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z dziedziny ciała, szczególnie narażonych na negatywne działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To dziś na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli to borykamy się z tematem wysuszonej i zniszczonej roli w ziemiach dłoni, korzystnym wyjściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są wykorzystywane w momencie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments