Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak kluczowe w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – dlaczego są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają podstawowe stanowienie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo wyłącznie na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy zajmują podobne objawy, a potrafiące stanowić produktem np. grypy czy innej choroby, nie będącej nic wspólnego z groźnym wirusem.

Teraz do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby chore jak również też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe znaczenie ma robienie jak największej kwoty testów, jeszcze tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są tanie w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, i do ostatniego dana jest dodatkowo informacja i diluent (1-2 gry na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dane wykrycia przeciwciał IgM w momencie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po kontakcie z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co powoduje optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W kierunku skuteczności działania testów wskazuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie produkty nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa jest od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne już na placu to prawdziwe i największe narzędzie pozwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zajmowały związek z chorymi lub nosicielami na kluczowe znaczenia jeżeli chodzi o przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa na całkowitym świecie, w obecnym i w Polsce. Wyniki testów są na tyle łatwo dostępne, by móc wdrożyć działanie uważające na planu odizolowanie osób potencjalnie chorych czy będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments