{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to bardzo ważna kwestia, która w nagłych sytuacjach może nam znacznie uprościć życie. W jaki sposób budować pozytywną historię kredytową? O jakich kwestiach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym hasłem ukrywa się nasza przeszłość wiążąca się z braniem pożyczek oraz zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar złożyć w przyszłości wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już pożyczek oraz parę informacji odnośnie zakupów na raty spłaconych w wyznaczonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego staje się większa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank może ocenić wiarygodności potencjalnego klienta. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które brały już kiedyś kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments